Laisvalaikis

20 nuostabių faktų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas vokiečių aviganių savininkas

Vokiečių aviganiai iš pradžių buvo veisiami policijos darbui XIX a. pabaigoje. Kaip tikriausiai žinote, vokiečių aviganiai yra antra pagal populiarumą šunų veislė Jungtinėse Valstijose, ir nesunku suprasti kodėl. Jie protingi, energingi ir meilūs. Dėl šių savybių jie yra puikūs žmonių kompanionai.

Šiame pranešime norime pasidalyti 20 nuostabių faktų, kuriuos turėtumėte žinoti kaip VOKIEČIŲ AVIGANIAI savininkas. Turėdami šį sąrašą, visi vokiečių aviganių veislės šunų savininkai galėtų didžiuotis savo mylimu VOKIEČIŲ AVIGANIAI.

1. Vokiečių aviganiai pirmą kartą buvo užregistruoti kaip veislė prieš kiek daugiau nei 120 metų

Ar žinote jo vardą? Na, turėtumėte – jis laikomas vokiečių aviganių veislės tėvu. 1899 m. veisėjas Maksas fon Štefanicas (Max von Stephanitz) Vakarų Vokietijoje vykusioje šunų parodoje atkreipė dėmesį į į vilką panašų šunį su juodomis ir geltonomis žymėmis.

Jam padarė įspūdį šuns intelektas ir drausmingumas, jis nusprendė įsigyti šunį ir pakeitė jo vardą iš Hektor Linksrhein į Horand von Grafrath. Maksas fon Štefanicas įkūrė vokiečių aviganių klubą ir sukūrė veislės standarto gaires. Naujosios veislės šūkis buvo „naudingumas ir intelektas“; gera išvaizda nebuvo prioritetas.

2. Visi vokiečių aviganiai yra baltųjų vokiečių aviganių palikuonys

Pirmasis užregistruotas vokiečių aviganis Horand con Grarath buvo tiesiogine prasme Griefo (baltasis VOKIEČIŲ AVIGANIAI) ir Lotos anūkas. Kadangi genai perduodami toliau, tai reiškia, kad visi vokiečių aviganiai yra baltojo vokiečių aviganio palikuonys.

1887 m. baltasis vokiečių aviganis, vardu Griefas, buvo eksponuojamas parodoje. Greifas gimė Frankfurte (1879 m.) ir buvo suporuotas su kalyte Lotte. Jie buvo kilę iš Tiuringijos ir Frankonijos genčių, žinomų dėl savo į vilką panašių ausų ir vilko spalvos. Greifas ir Lotte pagimdė Lene, kuri buvo suporuota su šunimi vardu Kastoras, tačiau kokios spalvos buvo Lotte, nežinoma. Lene ir Kastoras vėliau atsivedė garsųjį šunį Horandą fon Grafratą. Visa kita – istorija.

3. Dauguma VOKIEČIŲ AVIGANIAI šuniukų gimsta juodi

Visi vokiečių aviganių šuniukai gimsta juodi, pilki arba balti, o augant jų kailio spalva keičiasi. Tikrąją jų kailio spalvą paprastai galima atpažinti maždaug 8 savaičių amžiaus. Tačiau ne visi juodi vokiečių aviganių šuniukai gimsta juodi. Taip pat nėra garantijos, kad visi „juodi“ vokiečių aviganiai išliks juodi ir suaugę. Ne visi juodi vokiečių aviganių šuniukai užaugę taps vientisai juodi.

4. Šuo, kurio varde yra „šuo“

Vokiečių aviganis yra viena iš nedaugelio veislių, kurios oficialiame pavadinime iš tikrųjų yra žodis „šuo“. Tai šiek tiek keista – ar ne? Žodis „šuo“ buvo pridėtas tam, kad žmonės suprastų, ar kalbama apie žmogų vokiečių aviganį (žmogų, kuris prižiūri gyvulius), ARBA apie jam padedantį šunį.

5. Nenorite, kad jus įkąstų vokiečių aviganis

Vokiečių aviganio įkandimas turi 238 svarų jėgą – žmogaus įkandimas turi tik 86! Dar viena priežastis, kodėl ši veislė puikiai tiko dirbti policijos šunimis. Nuo vokiečių aviganio niekas nebėga du kartus.

6. Vidutinė vokiečių aviganių gyvenimo trukmė – 10,95 metų

O jei jūsų vokiečių aviganiui sukako 12 metų, jis gali būti išdidus Trylikamečių klubo narys. Tai specialus klubas, veikiantis per Amerikos vokiečių aviganių šunų klubą, o norint į jį įstoti, tereikia užpildyti paraiškos formą.

7. Šuchundas – VOKIEČIŲ AVIGANIAI sportas

Ši sporto šaka buvo sukurta 1900 m., atsižvelgiant į vokiečių aviganių veislės šunis, – teigia Jungtinių Amerikos šutvės klubų (United Schutzhund Clubs of America) atstovai. „Jis buvo sukurtas siekiant išbandyti natūralius veislės instinktus ir atsijoti nestabilius arba neišauklėjamus šunis“.

8. Ponas Populiarusis

Vokiečių aviganis yra antras pagal populiarumą registruotas šuo Jungtinėse Valstijose. Priežastis tikriausiai slypi veislės įvairovėje – jie populiarūs kaip šeimos, sargybiniai, tarnybiniai, parodų, kariniai, policijos ir tarnybiniai šunys. Jis gali daryti beveik viską. Vokiečių aviganis populiarus ne tik Jungtinėse Valstijose. Iš tikrųjų visame pasaulyje gyvena šimtai tūkstančių vokiečių aviganių. Vien Vokietijoje yra 250 000 grynaveislių vokiečių aviganių, kasmet gimsta apie 15 000 šuniukų. Veikia net Pasaulinė vokiečių aviganių klubų sąjunga.

9. Labai saugus sarginis šuo

Vokiečių aviganiai ne tik yra šiek tiek atkaklūs su nepažįstamaisiais, bet ir išleidžia piktai skambantį lojimą, kai kas nors pasibeldžia į jūsų duris (nebent šeimininkas jiems parodo, kad to tikimasi).

VOKIEČIŲ AVIGANIAI nedvejodami gins savo gaujos narius. Jie ypač, o kartais ir iki gyvo kaulo įgrisę, saugo vaikus.

10. Susipažinkite su Filaksu iš Levanno, didžiuoju karo didvyriu

Trumpoje šios veislės istorijoje yra daug pasakojimų apie didvyrius vokiečių aviganius. Ir vienas iš jų – apie Filaksą iš Levanno. Jis buvo pagerbtas Vestminsterio festivalyje 1917 m. už tai, kad Pirmojo pasaulinio karo metais į saugią vietą nuvedė 54 sužeistus karius.

11. Pirmasis šuo vedlys JAV

1929 m. Dorothy Harrison įkūrė organizaciją „The Seeing Eye“, kuri pradėjo rengti vokiečių aviganius, kad šie būtų naudojami kaip šunys vedliai akliesiems JAV. Aklasis Morisas Frenkas perskaitė apie tai, ką darė ponia Harison, ir parašė jai, kad norėtų vieno iš šių šunų ir kad norėtų padėti skleisti žinią apie tokius šunis JAV.

12. Pirmojo pasaulinio karo metais populiarinti vokiečių aviganiai

1914 m., prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, vokiečių aviganiai pradėjo tarnauti Vokietijos kariuomenėje. Jie atliko daugybę užduočių mūšio lauke ir Vokietijos kariuomenės gretose. Šie nauji šunys tarnavo kaip sargybiniai, pasiuntiniai ir amunicijos nešiotojai.Jie ypač gerai pasirodė galintys padėti mūšio lauke sužeistiems kariams. Jie net vedė sužeistus ir apakintus karius iš mūšio lauko į saugią vietą ir suteikė medicininę pagalbą.

13. Žodis „vokiškas“ buvo išbrauktas ir sugrąžintas atgal

1914 m. veislė Amerikoje buvo tokia populiari, kad imta kalbėti apie pavadinimo pakeitimą į „sheepdog“ arba „shepherd dog“ – atsisakyta vokiškojo žodžio. 1917 m. AKC iš tiesų pašalino žodį „vokiečių“ prieš veislės pavadinimą. Taip išliko iki 1930 m., kai veislės klubo nariai nubalsavo jį pakeisti atgal.

14. Vokiečių aviganiai gali sirgti nykštukine liga

Laimei, tai pasitaiko retai, tačiau kai kurie vokiečių aviganiai gali sirgti hipofizės nykštukiškumu, dėl to vokiečių aviganis amžinai atrodys kaip šuniukas. Nors tai skamba savotiškai nuostabiai – šią būklę dažnai lydi visa virtinė sveikatos problemų.

15. Rin Tin Tin – visiems pažįstamas VOKIEČIŲ AVIGANIS

Rin Tin Tin buvo vokiečių aviganis, išgelbėtas iš Pirmojo pasaulinio karo mūšio lauko. Jo gelbėtojas, amerikiečių kareivis Duncanas Lee, išmoko VOKIEČIŲ AVIGANIAI dirbti nebyliuose filmuose. Rin Tin Tinas buvo didžiulė žvaigždė ir labai populiarus, todėl „Warner Bros“ kurdavo filmus apie Rin Tin Tiną, kai tik reikėdavo pinigų.

Ilgai sklandė gandas, kad 1929 m. Rin Tin Tinas buvo išrinktas geriausiu pirmųjų „Oskarų“ apdovanojimų aktoriumi. Susan Orlean, knygos „Rin Tin Tin: The Life and the Legend“ autorė teigia, kad apdovanojimas atiteko Emiliui Janningsui tiesiog todėl, kad jis buvo žmogus. „Pagal populiarumą Rin Tin Tinas neturėjo sau lygių, – sakė Orlean laikraščiui „The Guardian“. „Jis buvo didžiulė žvaigždė visame pasaulyje. […] Neįsivaizduoju, kad Emilis Janningsas atidarinėjo filmus, bet Rin Tin Tinas tai tikrai darė.“

Galiausiai, 2011 m. jam buvo įteiktas pirmasis Amerikos humanistų asociacijos apdovanojimas už palikimą. Jis taip pat turi žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

16. Daug skirtingų spalvų

Galbūt manote, kad žinote visas VOKIEČIŲ AVIGANIAI spalvas. Tikriausiai esate susipažinę su originaliomis juoda ir rauginta, juoda arba balta, tačiau AKC iš tikrųjų pripažino vienuolika spalvų – ką tik paminėtas, taip pat: dvispalvę, juodą ir kreminę, juodą ir sidabrinę, juodą ir raudoną, mėlyną, pilką, sidabrinę ir baltą.

17. Šeši vokiečių aviganiai, vaidinantys išparduotame spektaklyje

1986 m. olandų režisierius, vardu Whim Schipper, sukūrė spektaklį, kuriame vaidino šeši vokiečių aviganiai.

Spektaklyje, pavadintame „Going to the Dogs“ („Einant pas šunis“), buvo vaizduojamas tradicinis šeimos siužetas: Dukra namo parsiveda naują vaikiną, ir prasideda meilės, pavydo ir tėvų rūpesčiai. Spektaklio premjera įvyko rugsėjo 19 d. išparduotoje Amsterdamo Stadsschouwburg salėje.

18. Trečias protingiausias pasaulyje šuo

Vokiečių aviganiai yra viena protingiausių šunų veislių planetoje, tikriausiai tai jau žinojote. Bet ar žinojote, kad jie užėmė 3-iąją vietą, kai daugiau nei 200 AKC teisėjų įvertino daugiau nei 100 veislių šunų intelektą.

19. Maždaug 1 iš 5 vokiečių aviganių išsivysto klubo sąnario displazija

Vokiečių aviganiai gali turėti daugybę sveikatos sutrikimų, tačiau dažniausiai pasitaikanti yra klubo sąnario displazija. Ši alinanti būklė paprastai yra netinkamos veisimo praktikos rezultatas. Įsigydami šuniuką iš veisėjo visada paprašykite, kad jį apžiūrėtų „Gyvūnų ortopedijos fondas“.

20. VOKIEČIŲ AVIGANIAI du kartus laimėjo Vestminsterį

Kadangi vokiečių aviganių veislė yra labai populiari Jungtinėse Valstijose, galima manyti, kad Vestminsterio kinkinių klubo šunų parodoje vokiečių aviganiai turės daugybę „Best in Show“ titulų. Tačiau taip nutiko tik du kartus. https://www.haustier365.de/deutscher-schaferhund/deutscher-schaferhund-schwarz/

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.