Finansai

9 patarimai jūsų asmeninių finansų valdymui

Topkreditas.eu

Kokie yra jūsų asmeninių finansų valdymo įgūdžiai? Ar jaučiatės tvirti dėl savo sugebėjimų tinkamai suvaldyti turimą asmeninį biudžetą? O gal priešingai, jums tenka pripažinti, kad dažniausiai „kovą“ laimite ne jūs, o pinigai? Galbūt jūs pakankamai dažnai leidžiate sau išlaidauti ir bandote gyventi šia akimirka, nepagalvodami apie tai, kas jūsų laukia netolimoje ateityje? Deja, bet būtent tokios situacijos šiomis dienomis yra pačios dažniausios. Tai reiškia, kad nemaža dalis žmonių vengia skirti daugiau dėmesio ir laiko savo asmeninių finansų valdymui, biudžeto formavimui ir jo paskirstymui bei patiriamų išlaidų mažinimui. Dažniausiai į visą tai yra numojama ranka ir tikimasi, kad viskas galiausiai susidėlios į savo vietas. Akivaizdu, kad įprastai viskas vyksta priešingai nei tikimasi. Todėl jei tai, apie ką kalbame, jums nėra svetima, turėtumėte didelį dėmesį atkreipti į šiuos naudingus finansinius patarimus.

  • Turite žinoti, koks yra jūsų tikrasis mėnesinis biudžetas. Žinoma, kai kurių žmonių absoliučiai visas mėnesines pajamas sudaro tik gaunamas oficialus mėnesinis atlyginimas. Tačiau pastebima, kad kur kas daugiau žmonių turi ir įvairių kitų papildomų įplaukų, kurios padidina jų bendrą mėnesinį biudžetą. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte nustatyti, koks gi iš tikrųjų yra jūsų tikrasis biudžetas.
  • Skirkite vieną mėnesį savo patiriamų išlaidų nustatymui. Asmeninių finansų valdymo specialistai rekomenduoja bent vieną mėnesį skirti savo patiriamų išlaidų fiksavimui. Tokiu atveju kiekvieną dieną fiksuokite absoliučiai visas savo patiriamas išlaidas – nepaisant to ar perkate vieną kavos puodelį kavinėje prieš keliaujant į savo darbovietę, ar įsigyjate savo mėgstamą žurnalą spaudos kioske. Galutinė bendra mėnesinė išlaidų suma turės labai didelės įtakos tolimesniems veiksmams.
  • Sumažinkite patiriamas išlaidas. Kai žinosite, kokios yra jūsų patiriamos išlaidos ir kur nukeliauja jūsų uždirbami pinigai, galėsite daug lengviau atsisakyti to, kas nėra būtina. Iki tol, kol nėra sekamos išlaidos, didelė dalis žmonių teigia, kad jie nepatiria jokių išlaidų, kurios nėra būtinos. Tačiau kuomet tokia informacija būna jiems tiesiai prieš akis, situacija pasikeičia. Dažniausiai atrandama labai daug išlaidų, kurių galima lengvai atsisakyti, pagerinant savo asmeninę finansinę situaciją.
  • Optimaliai paskirstykite turimą asmeninį biudžetą. Kiekvienam žmogui būtina daug dėmesio ir pastangų skirti savo biudžeto paskirstymui. Jūs turite būti tikri, kad tai darote optimaliai ir efektyviai. Dalis jūsų biudžeto turėtų būti skiriama neišvengiamoms ir būtinoms išlaidoms padengti, o dalis turėtų būti skiriama taupymui (nenumatytiems atvejams).
  • Užsibrėžkite tarpinius finansinius tikslus ir jų siekite. Turite užsibrėžti konkrečius ir aiškius tikslus. Geriausia, kad jie būtų tarpiniai. Tuomet jūs jaustumėte kur kas didesnę motyvaciją jų siekti, nes suprastumėte, kad jie iš tikrųjų yra nesunkiai pasiekiami. O pasiekus juos, jaustumėte dar didesnį pasitenkinimą.
  • Konsultuokitės su asmeninių finansų konsultantais. Nėra nieko neįprasto kartas nuo karto kreiptis į asmeninių finansų konsultantą, kuris padėtų atsakyti į jums iškylančius klausimus ir nukreiptų tinkama linkme.
  • Skaitykite finansinę literatūrą ir gilinkite savo žinias. Niekuomet žinių ir patirties nebus per daug, todėl kuo daugiau plėsite savo akiratį finansinėje srityje, tuo jums bus lengviau valdyti savo asmeninius finansus.
  • Į finansinius įsipareigojimus žvelkite labai atsakingai. Jei svarstote apie paskolą, labai gerai įvertinkite kiekvieną rinkoje esantį variantą. O jei paskola jums bus suteikta, jos grąžinimą paverskite prioritetiniu.
  • Ieškokite papildomų uždarbio būdų. Jei norite, kad jūsų finansinė situacija tik gerėtų, niekuomet nepamirškite ieškoti papildomų uždarbių būdų, kurie padidintų jūsų gaunamas mėnesines pajamas.

Informacijos šaltinis: TOPKreditas.eu

Komentavimas išjungtas įraše 9 patarimai jūsų asmeninių finansų valdymui