Verslas

Jei iš emigracijos grįžtate į Lietuvą

Ilgą laiką praleidote užsienio šalyje, tačiau šiuo metu ruošiatės persikelti gyventi į Lietuvą? Jei taip, greičiausiai šią akimirką turite labai daug įvairių klausimų ir nežinote, kaip galėtumėte užtikrinti, jog persikėlimas į savo gimtąją šalį būtų sklandesnis ir sėkmingesnis? Suprantama, kad daugybę metų praleidus užsienyje ne vienas žmogus jaučiasi neužtikrintas dėl to, kaip jam seksis sugrįžus, tačiau nereikėtų manyti, kad susidursite su dideliais sunkumais. Jei turėsite aiškų planą, viskas turėtų klostytis kur kas sėkmingiau.

Jei jūs gyvenote Anglijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ar kitoje trečiojoje šalyje, grįždami į Lietuvą ir su savimi turėdami asmeninio turto, turėsite jį išmuitinti. Tokiam asmeniniam turtui yra priskiriami tiek lengvieji nekomerciniai automobiliai, tiek ir autopriekabos, motociklai, dviračiai, buitiniai daiktai ir kt. Tuo tarpu, jei svarstote, ar jums reikės už visą tai sumokėti, galite nusiraminti – visą tai įsivežti į Lietuvą galėsite nemokėdami nei importo muito mokesčių, nei PVM, tačiau su savimi įvežamus daiktus jūs turite deklaruoti muitinėje. Akivaizdu, kad daugelis jūsų galite net nenumanyti, kaip galėtumėte tai padaryti. Todėl tam, kad viskas būtų sklandu ir užtikrinta, vertėtų pasinaudoti muitinės tarpininkų teikiamomis paslaugomis, pvz., https://deklarantai.lt.

Kai būsite pasirinkę muitinės tarpininkus, kurie jūsų įvežamą turtą tvarkingai deklaruos muitinėje, galėsite ramiai įsikurti Lietuvoje. Tačiau suprantama, kad prieš tai jūs taip pat turėtumėte būti pagalvoję apie tai, kur gyvensite ir kokia veikla užsiimsite. Jei Lietuvoje neturite nuosavo būsto ar giminių, pas kuriuos galėtumėte apsistoti, tuomet galite iš anksto išsinuomoti būstą, kuriame gyvensite atvykę į Lietuvą. Lygiai taip pat galite internetu pasidairyti darbų, kurie atitiktų jūsų profesiją, turimą patirtį ir turimus lūkesčius.

Žinoma, jei jūs atvykę į Lietuvą planuojate užsiimti nuosavu verslu, taip pat vertėtų pasidomėti dabartiniais įstatymais ir verslui taikomais mokesčiais. Labai tikėtina, kad per daugelį gyvenimo užsienyje metų jūs būsite atitolę nuo visos teisinės ir mokesčių sistemos, kuri yra būdinga Lietuvai. Todėl siekdami, kad netektų susidurti su įvairiais sunkumais, turėtumėte skirti laiko ir tinkamai pasiruošti.

Komentavimas išjungtas įraše Jei iš emigracijos grįžtate į Lietuvą