Prekės ir paslaugos

Karstai ir urnos – neatsiejamas laidotuvių atributas

Mirtis yra neišvengiama. Teko girdėti indų jogo ir autoriaus Sadhguru pasakymą, kad mirtis egzistuoja tik gyviesiems. Kiek tame yra tiesos? Negalime išvysti negyvo žmogaus. Prieštarausite? Juk tai – tik kūnas be jokių gyvybės ženklų. Kūnas pavargsta, nuvargsta, gali užklupti ligos ar staiga kažkas jame sulūžti bei sustoti. Jam nebeįmanoma palaikyti gyvybės, todėl kūnas paliekamas. Išvada tokia, kad sakydami, jog žmogaus nebėra, iš tiesų sakome, jog jo nėra su mumis. Ir visai nesvarbu kur jos palaikai gulės – karste ar galbūt bus reikalingos urnos?

Kad ir kaip keistai skambėtų, užklupusi netektis gali skatinti asmenybės augimą. Ko nors netekdami galime netikėtai šį tą atrasti. Turime galimybę labiau pažinti save, subręsti kaip asmenybės bei kasdien vis stipriau ir stipriau branginti kiekvieną išaušusią dieną. Turime išmokti džiaugtis gyvenimu. Mirtis nuo mūsų tikrai nepabėgs. Pasistenkime ją nutolinti kiek įmanoma. Kiekvieno žmogaus netektis yra išgyvenama bei įveikiama. Tik laiko klausimas, kaip ilgai ir stipriai mums skaudės. Skausmas gali būti tiek fizinis, tiek ir dvasinis. Tik svarbiausia yra nepalūžti ir skausmą iškęsti, jog vėl galėtume pakilti. Kad ir kaip būtų sunku, tikrai visa tai išgyvensite. Ir didžiausias sielvartas pasitrauks. Pamatysite, tikrai vieną rytą saulės stipriau pašvies ir atsiras nauja banga jėgų, tapsite įprastai normaliai besijaučiančiu žmogumi.

Kaip elgtis su mirusiojo palaikais – Jūsų sprendimas. Geriausias variantas, jeigu mirusysis buvo palikęs laišką ar kada nors užsiminęs, kaip norėtų būti išlydimas į amžinojo poilsio vietą. Vieni kategoriškai atsisako kremavimo, o kiti be karsto negali įsivaizduoti laidotuvių. Nors turite žinoti, kad be karsto kremuoti nėra galima. Velionio palaikai į krematoriumą atvežami tik su karstu ir kartu su juo yra kremuojami. Kiekvienais metais Lietuvoje kremavimo apimtys auga. Nieko keisto, nes ir pasaulyje bei Europoje šios paslaugos populiarumas nuolat išlieka. Šaltiniai teigia, jog Europoje ir JAV kremuojama apie pusę palaikų. Tuo tarpu palyginimui galime pateikti Skandinaviją, kur urnos itin populiarios ir kremavimo paslaugos suteikiamos net aštuoniasdešimt procentų mirusiųjų. Tad kremavimas tampa įprastu laidojimo būdu visame pasaulyje.

Komentavimas išjungtas įraše Karstai ir urnos – neatsiejamas laidotuvių atributas