Namai

Kodėl reikia impregnuoti medienos konstrukcijas?

Medis yra labai universali ir plačiai naudojama medžiaga, pasižyminti daugybe labai naudingų savybių. Tačiau jos natūralumas daro ja labiau pažeidžiamą, nei dirbtinai sukurtų analogų. Mediena labai gerai sugeria drėgmę, nepriklausomai ar tai būtų tirpstantys vandenys ar krituliai. Kai šios medžiagos drėgnumas pasiekia aukštesnį nei 15 % lygį, ji pradeda pustis, sluoksniuotis ir deformuotis, prarandant savo pirminę formą. Laikui einant jos viduje ir ant paviršiaus atsiranda pelėsis, prasideda puvimo procesai, kurie žymiai sumažina medinių konstrukcijų ilgaamžiškumą ir gadina jos estetinį vaizdą.

Šiuolaikiniai impregnantai medienai suteikia medžiagai atstumiančių vandenį savybių ir leidžia apsaugoti ją nuo drėgmės pertekliaus. Jų naudojimas ženkliai sumažina riziką, jog turima medinė konstrukcija pradės greitai pūti arba pakeis savo išvaizdą ir formą, taip, jog bus netinkama naudoti. Be to impregnantų pagalba yra užkertamas kelias pelėsinio grybo atsiradimui, kuris ne tik gadina medį, bet ir turi neigiamą poveikį žmonių sveikatai. 

Gamtoje augantys medžiai turi natūralia apsaugą, kurią suteikia žievė. Tačiau statybinėse medžiagose, gaminamose iš apdirbtos medienos, šios apsaugos nebelieka ir jos tampa pažeidžiamos. Didžiausia grėsmė medinėms konstrukcijoms kyla iš:

  • Grybelių ir pelėsių – atsirandančių aukštesnės drėgmės ir nepakankamos oro cirkuliacijos sąlygomis, o pats medis labai tinka šių mikroorganizmų dauginimuisi, nes aprūpina juos visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
  • Vabzdžiai – ypač tie, kurie minta mediena ir gali ne tik sugadinti konstrukcijas bet ir visiškai jas sunaikinti. Apie vabzdžių atsiradimą dažniausiai byloja nedidelės skylutės ir plyšiai paviršiuje.
  • Drėgmė – krituliai, tirpstantis sniegas, grunto vandenys ir kiti veiksniai turi įtakos medžio putimuisi ir puvimui.

Medienos padengimas impregnantais padidina medžiagos atsparumą visiems šiems veiksniams ir prailgina jos tarnavimo laiką.    

Komentavimas išjungtas įraše Kodėl reikia impregnuoti medienos konstrukcijas?