Apranga, mada

Kodėl versta apsvarstyti vestuvinių žiedų gamybą iš balto aukso?

Vestuviniai žiedai – pats svarbiausias vestuvių atributas kiekvienai jaunavedžių porai. Nors daugelis vis dar labiausiai vertina ir dažniausiai renkasi tradicinius žiedus iš geltono aukso, pasitaiko ir ne tokių tradicinių sprendimų.

Labai dažnai vestuviniai žiedai komponuojami iš geltono, raudono ir balto aukso, tačiau pastebima, kad baltas auksas taip pat populiarėja. Šį auksą renkasi dažniausiai dėl dviejų priežasčių – širdžiai artimesnės spalvos arba jo stiprumo ir ilgaamžiškumo. Ne paslaptis, kad sprendimą dažniausiai įtakoja moterys, taip išreikšdamos savo pasirinkimą, kadangi pastebima, jog vyrams tai nėra tiek svarbu.

Baltas auksas yra tvirtesnis už geltoną, kadangi jo lydinyje yra naudojami kiti metalai, dažniausiai paladis, nikelis, platina, rečiau – sidabras. Šie metalai yra maišomi su geltonu auksu ir taip išgaunama balta spalva. Šis auksas taip pat yra žymimas prabomis – kuo praba didesnė, tuo mažiau priemaišų yra lydinyje, tuo pačiu jo kaina yra didesnė.

Tiesa, tikriausiai pastebėjote, kad balto aukso juvelyrinių dirbinių atspalviai skiriasi. Tai įtakoja būtent metalai, kurie yra maišomi, todėl kartais jie nebūna visai balti. Siekiant visiškai išgauti baltą spalvą ir apsaugoti vestuvinius žiedus nuo patamsėjimo, galima rinktis rodžiu padengtus žiedus. Ši medžiaga yra kone dešimtį kartų brangesnė už auksą, tačiau užtikrina papuošalų apsaugą nuo oksidacijos. Neapsigaukite, kartais rodžiu dengiami ir geltono aukso žiedai.

Balto aukso vestuviniai žiedai ypač įspūdingai atrodo su brangakmeniais ir tai yra dar viena priežastis, dėl kurios poros renkasi šį taurųjį metalą. Be to, jis labai primena platiną, tačiau tokių žiedų kaina yra gerokai prieinamesnė už platinos. Taipogi šie papuošalai yra labai lengvai derinami prie bet kokios aprangos ir puikiai dera su kitais papuošalais, net ir sidabriniais.

Komentavimas išjungtas įraše Kodėl versta apsvarstyti vestuvinių žiedų gamybą iš balto aukso?