Laisvalaikis

Su ezoterika keliaujame toliau

Šuo metu, kaip niekad daug yra susidomėjusių ezoterika, mistika ir įvairiais Dvasiniais dalykais žmonių. Kiekvienas vis labiau įsitikiname, jog šalia įprastų, racionalia logika pagrįstų mokslų, įsiterpia iki šiol neapaiškintų reiškinių, dvasinių patirčių bei unikalių žinių sritis – ezoterika. Ezoterikos sričiai priskiriama daugybė įprastų ir naujai atsiradusių mokslų, tokių kaip joga, meditacija, burtai, pranašystės, horoskopai, kristalų terapija, bioenergetika, reiki, kosmoenergetika, kvantinis poveikis ir pan.

Kokie bebūtume pragmatikai ir kaip besistengtume laikytis pripažįstamo mokslo tiesiamų gairių, ištikus nenumatytiems dalykams, neradę ligų ar blogos savijautos priežasčių, persekiojant nesėkmėms, o taip pat suvokdami savo bejėgiškumą, patirdami emocines įtampas iš kurių niekaip nesugebame išsilaisvinti, atsigręžiame į ezoteriką. Griebiamės iki tol neigtų ar skeptiškai vertintų metodų, kad tik išsigelbėtume, kad tik pasveiktume, kad tik gautume ko trokštame.

Ar tai reiškia, kad išduodame savo vertybes, o gal pripažįstame, jog visuomet pritarėme šiai iracionaliai sričiai ir vertybe laikėme žinias, kurias deklaruoja ezoterika bei daugelis jos mokslų?

Įprastai skubame teisti kitus, stengdamiesi prisitaikyti prie vyraujančios  ar mokslo žmonių teigiamos nuomonės, kuri nebūtinai yra teisinga, tačiau – gerbtina ir laikoma pavyzdžiu išauklėtiems bei išsilavinusiems žmonėms. Norime į juos lygiuotis, bijome prieštarauti ar pripažinti, kad tikrai tikime burtais, bijome baugių sapnų ar tamsos, kurioje jaučiame dvasias, vaiduoklius ar dar kažką realiai neesamo. Nedrįstame pripažinti jog negalavimus ar problemas mums padeda įveikti ekstrasensas ar bioenergetikas, jog atliekame praktikas tam, kad mūsų čakros būtų atviros ir turėtume daugiau energijos.

Bijome visa tai atvirai deklaruoti, nes matėme pamokas, kuomet kiti tai padarę buvo išjuokti, pažeminti, trypiant jų orumą, garbę ir gebėjimą prisiimti atsakomybę. Mes nenorime, jog mus tryptų, nenorime kad lygintų su tamsuoliais ar viduramžiais gyvenusiais žmonėmis. Renkamės tylėti ir paslapčia naudoti vertingas ir tikrai gulinčias suteikti pagalbą žinias. Ezoterika lieka įprastų mokslų užribyje, tačiau mums visiems kelia vis didesnį susidomėjimą, kuomet įsitikiname, jog tie mokslo nepripažįstami ar neįprasti metodai, kaip kad bioenergetika, reiki, kosmoenergetika, kvantinis poveikis, energoterapija suteikia realią pagalbą.

Su ezoterika mes išties dažnai keliaujame toliau, pasiekiame ir gauname daugiau ir ypač tuo metu, kai kiti mokslai bei sukauptos žinios nepadeda, o žmogus su savo problemomis yra paliekamas kentėti, vargti ar merdėti. Klausimas –  kada ezoterika nebebus mistika ir bus pripažinta oficialaus mokslo?

Komentavimas išjungtas įraše Su ezoterika keliaujame toliau