Be kategorijos

US Open teniso turnyro faktai

Mėgstate lauko tenisą? Paprastai stengiatės nepraleisti nei vieno US Open turnyro? Šis vienas iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų jus domina bene labiausiai? Jei taip, galite būti tikri, kad nesate vieni. Kaip žinia, US Open lauko teniso turnyras vyksta kiekvienų metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais ir jis organizuojamas nuo pat 1881 m.!

Šis turnyras sulaukia ypatingai didelio dėmesio, jo metu daugelyje pasaulio šalių vyksta lažybos gyvai, turnyrą stebi milijonai žiūrovų, parduodama daugybė bilietų ir visą turnyro laikotarpį daugybė žmonių visame pasaulyje gyvena vien tenisu. Todėl taip pat labai įdomu apie US Open sužinoti ir daugiau detalių.

  • Ar žinojote, kad nors US Open vyksta nuo 1881 m., šis turnyras nebuvo prieinamas profesionalams iki pat 1968 m.?!
  • 2020 m. prizinis šio turnyro fondas buvo 39 mln. USD, o turnyro nugalėtojas gavo įspūdingą 3 mln. USD prizą. Nors kol kas dar nebuvo atskleistas 2021 m. prizinio fondo dydis, manoma, kad jis gali būti labai panašus.
  • 1973 m. US Open tapo pirmuoju teniso turnyru, kuris skirtingų lyčių turnyro laimėtojams siūlė vienodo dydžio piniginius prizus. Viskas prasidėjo nuo to, jog 1972 m. tenisininkė Billie Jean King pagrasino boikotu po to, kai laimėjo 10 000 USD prizą. Tai buvo net 40 % mažesnės vertės prizas nei tenisininko Ilie Nastase, kuris laimėjo 25 000 USD. Iki pat 2001 m. nei vienas kitas turnyras vyrams ir moterims neišmokėdavo tokio paties dydžio prizų.
  • Vien tai, kad tenisininkas patenka į turnyrą, jis užsitikrina 54 000 USD prizą. Tuo tarpu pirmojo raundo laimėjimas (kai paskui jį seka antrojo raundo pralaimėjimas), garantuoja tenisininkui 93 000 USD prizą.
  • Nuo 2008-2012 m. vyrų US Open turnyro finalas dėl lietaus buvo atidėtas iš sekmadienio į pirmadienį. Iki tol per 30 metų tai buvo įvykę tik vieną kartą.

Žinoma, apie US Open turnyrą būtų galima pateikti dar ne vieną įdomų faktą, tačiau visų įdomiausia yra patiems stebėti šiame turnyre besirungiančius profesionalius tenisininkus, kurių kiekvienas kovoja dėl pergalės.

Komentavimas išjungtas įraše US Open teniso turnyro faktai